ראשי > אומן – מאמרים, מדריכים וסיפורים > אומן > וידאו מרתק: הכנה לגאולה

וידאו מרתק: הכנה לגאולה

י״ג באדר ב׳ תשע״ט

סרט בן כ-12 דקות על הנסיעה לאומן ועל ההשתתפות בקיבוץ הקדוש בראש השנה. הסברה – מאת הרה"ח ר' ארז דורון והרה"ח ר' משה ביננשטוק – ורשמים מאת מרדכי בן דוד ומשתתפים נוספים בקיבוץ הקדוש.

סרט בן כ-12 דקות על הנסיעה לאומן ועל ההשתתפות בקיבוץ הקדוש בראש השנה. הסברה – מאת הרה"ח ר' ארז דורון והרה"ח ר' משה ביננשטוק – ורשמים מאת מרדכי בן דוד ומשתתפים נוספים בקיבוץ הקדוש.

הכנה לגאולה – סרט מעולה, הנפתח במעמד תיקון הכללי העולמי העצום בערב ראש השנה התשס"ז. הסרט הופק על ידי הנגיד ר' ישראל זינגר, עבור מעמד התיקון הכללי במירון, בל"ג בעומר של שנת תשס"ח, בהשתתפות רבים ממשפיעי אנ"ש ויהודים הנוסעים לאומן, המסבירים על מעלת וחשיבות הנסיעה לאומן, ועל תחושת ההתעלות העצומה שבנסיעה הגדולה הזו – שהיא, על פי דברי מוהרנ"ת, הכנה לגאולה וקירוב הגאולה.

הסרט הכנה לגאולה מצליח להעביר בצורה מרתקת את חווית הנסיעה, את מעלת וגדולת הנסיעה, ואת החשיבות העצומה שיחסו חסידי ברסלב – בעקבות דברי רבי נחמן מברסלב ותלמידו הגדול רבי נתן – לנסיעה לאומן לראש השנה. שעל כן "הזהיר", רבי נחמן, "לעשות כרוז: שכל מי שסר למשמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו, לא יחסר איש!"

מקור השם של הסרט

מקור השם של הסרט מתבסס על מסורת מופלאה ממוהרנ"ת שמסר רבי אברהם ב"ר נחמן, בדבר חשיבות הנסיעה לאומן בראש השנה. בספרו כוכבי אור הוא כותב: ש"כל נסיעה ונסיעה של כל אחד ואחד, יהיה לה חלק בקץ הגאולה" – כך שמע מר׳ נחמן ב״ר שכנא בן מוהרנ״ת בשמו.

למה צריכים לנסוע לאומן לראש השנה:

"צריכים להיות אצלו על ראש השנה דייקא, ושיכולין אז אנשים לקבל תקונים (לנפשם) מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן, בראש השנה יכולים אפילו הם לקבל תקון, אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה, גם הם יכולים לקבל, כי אמר, שהוא עושה בראש השנה ענינים ותקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות" (חיי מוהר"ן ת"ו)


ואם אתם כבר כאן, אנחנו ממליצים לקרוא את המאמרים במדור אומן ראש השנה, את המדריך הרוחני לנוסע לאומן, ואת המדריך המלא לנוסע לאומן, לקרוא את סיפורו של קבר רבי נחמן, ואיך יודעים היום את מיקומו המדויק

מאמרים מומלצים

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support