יחדשהו – אצל האדמו"ר מתולדות אהרן

ראשי > שירי ברסלב > התוועדות אצל האדמו"ר מתולדות אהרן > יחדשהו – אצל האדמו"ר מתולדות אהרן

יחדשהו – אצל האדמו"ר מתולדות אהרן

יחדשהו – אצל האדמו"ר מתולדות אהרן | אמן:

יחדשהו – אצל האדמו"ר מתולדות אהרן

יחדשהו הקדוש ברוך הוא (ברכת החודש)

בחג הסוכות לפני כמה שנים, הזמין אדמו"ר מתולדות אהרן – הרה"צ רבי דוד קאהן – שליט"א את בעל התפילה הברסלבי הנודע הרה"ח ר' שרגא לוי הי"ו, יחד עם נגן הקלרינט המפורסם ר' יחיאל (חיליק) פרנק ור' אברהם לייב בורשטיין, שידו רב לו בשימור הנוסחאות והמוסיקה הברסלבית ומוזיקת הכליזמר המקורית, להתוועדות מרגשת בסוכתו. הוא חפץ לנגן איתם את נוסח תפילות יום הכיפורים הברסלבי ולשיר איתם שאר שירי אנ"ש.

הבאנו לפניכם את נוסחאות יום הכיפורים (סלח נא אשמות, יעלה תחנונינו, כי הנה כחומר ביד היוצר, סדר העבודה שבמוסף ועוד – ראו לינקים בתחתית) כפי שנוגנו שם, ומקצת מניגוני ברסלב. הרה"ח ר' שרגא לוי (עם כ"ק אדמו"ר מתו"א) על הנוסח, ר' אברהם לייב בורשטיין על האקורדיון, ור' חיליק פרנק על הקלרינט.

כאן: הניגון שנהוג לזמן על "יחדשהו הקדוש ברוך הוא" שבברכת החודש. ניגון זה נוהגים אנ"ש גם לשיר בעת החופה, שכן עליו אמר רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב כי בכוחו להוריד את נשמות ההורים לחופה.

על יחדשהו קיים בברסלב ניגון נוסף (אולם לא שרים אותו בד"כ בעת ברכת החודש) וניתן להאזין לו כאן


מילים ל"יחדשהו"

יְחַדְּשֵׁהוּ הַקָּדושׁ בָּרוּךְ הוּא עָלֵינוּ וְעַל כָּל עַמּו בֵּית יִשְׂרָאֵל בְּכָל מָקום שֶׁהֵם. לְטובָה וְלִבְרָכָה. לְשָׂשׂון וּלְשִׂמְחָה. לִישׁוּעָה וּלְנֶחָמָה. לְפַרְנָסָה טובָה וּלְכַלְכָּלָה. לְחַיִּים טובִים וּלְשָׁלום. לִשְׁמוּעות טובות. וְלִבְשׂורות טובות. (בחורף: וְלִגְשָׁמִים בְּעִתָּם). וְלִרְפוּאָה שְׁלֵמָה. וְלִגְאוּלָה קְרובָה וְנאמַר אָמֵן:


פיוטים נוספים במדור:

סלח נא אשמות ופשעי לאומך | יעלה תחנונינו | אמנם כן יצר סוכן בנו | כי הנה כחומר ביד היוצר | סדר עבודת כהן גדול ביום הכיפורים

שירים נוספים במדור:

אשת חיל | מעין עולם הבא | אזמר בשבחין | ניגון שמחה – קומי רוני

גולשים האזינו גם ל:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support