ראשי > חדשות > האיגוד הפועל מעדכן: הקיבוץ באומן יתקיים; זה המתווה שגובש באוקראינה

האיגוד הפועל מעדכן: הקיבוץ באומן יתקיים; זה המתווה שגובש באוקראינה

א׳ באב תש״פ

האיגוד הפועל מעדכן: הקיבוץ באומן יתקיים; זה המתווה שגובש באוקראינה

א׳ באב תש״פ

"הועד הפועל למען קיום הקיבוץ" פרסם היום (א אב) עדכון על המגעים עם הרשויות באוקראינה לגבי קיום הקיבוץ בימי ראש השנה הבעל"ט.

"הועד הפועל למען קיום הקיבוץ" פרסם היום עדכון על המגעים עם הרשויות באוקראינה לגבי קיום הקיבוץ בימי ראש השנה הבעל"ט.

הבשורה המשמחת בעדכון: מבחינת האוקראינים – המכבדים מאוד את מסורת הקיבוץ – הקיבוץ יתקיים גם השנה, אם כי, בשל המצב העולמי הוא יהיה נתון למגבלות המתוה, שפרטיו מפורטים בהמשך.

הישראלים טרם אישרו את המתוה, ואיש אינו יודע כיצד יפעלו בהמשך, וממילא ישנם רבים המבקשים לצאת לאומן מוקדם ככל האפשר.

להלן העדכון שפורסם היום:


עדכון חשוב על ההיערכות לקיבוץ הק' הבעל"ט

א. ביום שני כ"ח תמוז התקיימה שיחה בין הרשויות באוקראינה לרשויות בישראל לגבי הקיבוץ הק'. האוקראינים עדכנו על החלטתם לאשר את קיום הקיבוץ בכפוף למתוה. כך שבע"ה קיום הקיבוץ אינו מוטל בספק.

ב. לגבי המגיעים מארה"ק לקיבוץ הק': לרשויות בישראל היה קשה לקבל את ההחלטה החד משמעית של האוקראינים בענין, כך שהחלטתם בענין תלויה בספק עד הרגע האחרון.

ג. כאמור, האוקראינים אישרו את קיום הקיבוץ בכפוף למתוה שגובש על ידם, הכולל את הפרטים הבאים:

– הכניסה לאוקראינה בכלל, מותנית בהצגת ביטוח רפואי אוקראיני בתוקף לכל ימי הנסיעה, המכסה גם את סיכוני הקורונה; ובביצוע בדיקת קורונה בשדה התעופה באוקראינה (אנו שבים ומזכירים, כי חובה לעשות גם ביטוח רפואי ישראלי, על מנת לקבל טיפול הולם למי שח"ו יזדקק לו).

– כל אזור פושקינא יוגדר כשטח סטרילי, ותיאסר התנועה בינו ובין יתר העיר (כולל השוק והחנויות בעיר) למשך כל ימי השהות באומן (הגבולות המדויקים יוחלטו ע"י עיריית אומן). שימו לב: יש להיערך מראש עם כל הנדרש למשך זמן השהות.

– תחול חובה על חבישת מסכה באזורים ציבוריים, איסור על התקהלויות ועל שהיה שלא לצורך בשטחים ציבוריים, חובת שמירת מרחק (1.5 מטר בין אדם לאדם).

– הכניסה לציון תהיה רק בשיטת הסרט הנע, בשני מסלולים (בע"ה תתאפשר כניסה לרחבת הציון האחורית לקבוצות קטנות בכל פעם, לשהות לזמן מוגבל).

– בתי הכנסת יחולקו באמצעות 'שקפים' ל'קפסולות' ותחול חובה חבישת מסיכה בזמן התפילה.

– במקוואות תהיינה הגבלות על כמות אנשים בו זמנית למטר רבוע, עמדות לחיטוי ידיים בכניסה וביציאה.

– מתחמי "הכנסת אורחים המרכזית" (שיינר) יחולקו למתחמים נפרדים, (אנו קוראים לציבור להירשם מוקדם ככל האפשר, ע"מ לאפשר לעסקני "הכנסת אורחים המרכזית" להיערך כראוי).

– מחובת מארגנים ובעלי מלוניות לדאוג למוצרי הגיינה (מסיכות, אלכוג'ל) עבור האורחים, ולבצע מדידת חום לכל נכנס.

– לגבי כל המקומות הציבוריים (מלונות, מקוואות, מתחמי אוכל, וחדרי שירותים בכל מקום ציבורי וכו'): חלה חובה על הבעלים לחטא את השטחים באופן תדיר, ולהעמיד עמדות לחיטוי ידיים בכניסות.

– "מרפאת אומן" תקים 'מרפאת קורונה' שתטפל טיפול ראשוני בחולי קורונה, אם יתגלו חלילה, ותיאום מול חברות הביטוח הישראליות להמשך טיפול. (שימו לב: בכניסה למרפאה יתקיים מיון, ובמקרה של חשד לתסמינים יחויב הפונה בבדיקת קורונה מהירה.)

– תוקם מלונית בידוד שאליה יועברו חייבי בידוד.

– תחנות ההסעה (הורדה ואיסוף נוסעים) יפוזרו, ע"מ למנוע התקהלויות.

– שימו לב: הרשויות באוקראינה הקצו כוח שיטור כפול מבכל שנה, למעלה מ-1000 שוטרים, על מנת לאכוף בקפדנות את השמירה על המתוה ואת האזור הסטרילי.

אלה פרטי המתוה שגיבשו האוקראינים, אולם יתכנו בו שינוים עד לרגע האחרון – בכפוף למציאות בשטח.

ד. נכון להיום, חלה חובת בידוד על השבים מחו"ל לארה"ק (התנאים לבידוד ביתי הינם: חדר נפרד, הכולל חדר שירותים פרטי).

ה. הקושי העיקרי השנה, מעבר למניעות המוח בשל המצב, הוא שלכאורה עד לרגע האחרון בשל חוסר הבהירות, אין איש יודע לאיזה סוג של מסירות נפש נדרש ומה יהיה, וממילא – מתי לנסוע… אבל אנ"ש, אנשי הצדיק, אינם נרתעים ויגברו על כל מניעה בדרך לרביה"ק.

ו. בהתחשב בחוסר הבהירות, הסכימו סוכני הנסיעות לאפשר שינוים בתאריכי הנסיעה בטיסות הצ'רטר ואף לסייע למי שיבקש להקדים את טיסתו.

אנו שבים ומזכירים לאנ"ש כי למרות כל ההשתדלות, קיום הקיבוץ ובעיקר ריבוי הבתים, תלויים בתפילתו של כל ברסלב'ר חסיד, כפי שהורו רבני אנ"ש.

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support