הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק והרה"ח ר' משה רוזנטל – שעה של ניגונים

ראשי > שירי ברסלב > הקלטות זקני אנ"ש > הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק והרה"ח ר' משה רוזנטל – שעה של ניגונים

הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק והרה"ח ר' משה רוזנטל – שעה של ניגונים

הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק והרה"ח ר' משה רוזנטל – שעה של ניגונים | אמן: הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק והרה"ח ר' משה רוזנטל

הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק והרה"ח ר' משה רוזנטל – שעה של ניגונים

אוצר נפלא מאוצרותיו של ר' דוד רפאל בן עמי פיינשיל: הקלטה בת שעה של הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק ז"ל והרה"ח ר' משה רוזנטל ז"ל – מנגנים שירי וניגוני ברסלב.

בין הניגונים: ניגונים ששרו אנ"ש בעיר העתיקה בירושלים, ניגונים ששרו אנ"ש בכלל – וניגונים חסידיים.

ההקלטה היא חלק מארכיון האוצרות הנפלא של ר' דוד רפאל בן עמי פיינשיל, שהקליט במשך שעות ארוכות את זקני אנ"ש מהדור הקודם – ויבלחט"א, בשירי אנ"ש, נוסחאות תפילות ועוד – ואנו מעלים אותם הנה ברשותו האדיבה.


על המוקלטים:

הרה"ח ר' משה רוזנטל ז"ל

הרה"ח ר' משה רוזנטל היה ממיוחדי אנ"ש שבירושלים. הוא התקרב עוד בצעירותו, בביהמ"ד ברסלב בעיר העתיקה, ומי שזכה שתיעשה ההתקרבות דרכו היה הרה"ח ר' שמואל הורביץ.

סיפור אופייני על ר' משה רוזנטל, הוא הסיפור הבא:

בהיותו מוטל על ערש דווי, נודע לו כי אחד מאנ"ש עומד לנסוע להר-הזיתים, פנה אליו וביקשו: "עשה עמי טובה, בהר-הזיתים מונחת בתי, בחלקה פלונית, בשורה פלונית, על מצבתה כתבו לצד שמה: 'בת הרב ר' משה רוזנטל', אבקשך בכל לשון של בקשה, אנא מחוק את מילת 'הרב'…"

לתולדותיו בהרחבה – לחצו כאן

הרה"ח ר' שמואל צ'צ'יק ז"ל

מוותיקי חסידי ברסלב, בעיר העתיקה בירושלים ולאחר מכן בירושלים החדשה. חסיד ברסלב קשור ודבוק בכל ליבו ונשמתו ברבינו הק', בעל שמירת עיניים מופלאה, שלא היו לו בעולמו אלא בית מדרשינו הגדול במאה שערים – וציון הרשב"י במירון, ובהם ישב והגה בתורה יומם ולילה.

ר' שמואל התקרב לאנ"ש דווקא בזכות אחיו, ר' וולוול צ'צ'יק ז"ל, שלא היה חסיד ברסלב, אולם למד איתו ליקוטי מוהר"ן ובזכותו התקרב ר' שמואל.

הוא היה בורח מפרסום – מכל סוג של פרסום, ולו הקטן ביותר – כמו מאש בוערת. אילו רק חשב שמישהו מתכוון לכבדו, ולו בכבוד הקטן ביותר מיד היה מזדעק "הוא מנסה לעשות אותי 'ראש בית' ( – מפורסם)"

רבי שמואל היה בעל תפילה נפלא, ותענוג היה לשמוע את קולו הנעים העורג והמשתוקק, בעת שעבר לפני התיבה מדי שנה ביום כיפור במירון.

לתולדותיו בהרחבה – לחצו כאן

גולשים האזינו גם ל:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support