קיצור ליקוטי מוהר"ן

ראשי > ספרי ברסלב > קיצור ליקוטי מוהר"ן

קיצור ליקוטי מוהר"ן

קיצור ליקוטי מוהר"ן

כ״ג באדר א׳ תשע״ט

"ליקוטי מוהר"ן המקוצר". נערך בשנת תקס"ה ע"י רבי נתן שסיכם את "ליקוטי מוהר"ן", על-ידי רישום העצות המעשיות המצויות בכל תורה ותורה. הודפס לראשונה במאהלוב תקע"א הספר נכתב בעקבות הוראתו של רבי נחמן לרבי נתן, בשנת תקס"ה, לאסוף את ההיבטים המעשיים ואת העצות הכלולים ב"ליקוטי מוהר"ן" ולהציג אותם בצורה מקוצרת. התוצאה היתה "קיצור ליקוטי מוהר"ן". כאשר […]

"ליקוטי מוהר"ן המקוצר". נערך בשנת תקס"ה ע"י רבי נתן שסיכם את "ליקוטי מוהר"ן", על-ידי רישום העצות המעשיות המצויות בכל תורה ותורה.

הודפס לראשונה במאהלוב תקע"א

הספר נכתב בעקבות הוראתו של רבי נחמן לרבי נתן, בשנת תקס"ה, לאסוף את ההיבטים המעשיים ואת העצות הכלולים ב"ליקוטי מוהר"ן" ולהציג אותם בצורה מקוצרת. התוצאה היתה "קיצור ליקוטי מוהר"ן".

כאשר הציג רבי נתן בפני רבינו את פרי עמלו, שיבח הרבי את הספר והגדירו: "עבודה יפה". מאוחר יותר, בשנת תקפ"ו, החל ר' נתן לקבץ את יתר עצותיו של רבינו מתוך כתביו. אלה סודרו על-פי נושאים ונקראו "ליקוטי עצות". ספר "ליקוטי עצות" ייחודי כיון שהוא קולע הישר ללב נושאי התורות של רבינו בליקוטי מוהר"ן. לא פעם מבליט הספר את תמציתה של כל שיחה בצורה פשוטה ומאפשר לקורא ליישם את העצה במישרין בחייו.

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support