ראשי > מאמרים בתורת ברסלב > מיוחד: הכל לחנוכה

מיוחד: הכל לחנוכה

כ״ב בכסלו תשפ״א

כל מה שחסיד ברסלב צריך לחג החנוכה: סדר הדלקת נרות, תפילה לחנוכה, שירי חנוכה בנוסח ברסלב ולקט מאמרים נפלאים על חג החנוכה ולימודיו הנפלאים במשנת רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב

סדר הדלקת נרות חנוכה

מיוחד מאתר תפילה: אנו שמחים להגיש לכם את הנוסח המלא של סדר הדלקת נרות חנוכה. כולל קובץ מעוצב של סדר הדלקת הנרות בצורה נוחה להדפסה בכל מדפסת ביתית.

לחצו כאן (לינק חיצוני)


תפילה לחנוכה

תפילה נפלאה מהספר "תפילות הבוקר", לרבי אפרים ב"ר נפתלי – מגדולי תלמידי מוהרנ"ת, לחג החנוכה. אפשר לאמרה בכל יום ויום מימי החנוכה, בעת הדלקת נרות החנוכה – או במשך היום או הלילה.

לחצו כאן (לינק חיצוני)


מיוחד: שירי חנוכה בנוסח ברסלב

לקראת חנוכה: לקט של שירי חנוכה, כפי שנהוג לשיר אצל חסידי ברסלב, מלוקט ממקורות שונים, כולל ניגוני חנוכה מפיו של הרה"ח רבי לוי יצחק בנדר זצ"ל, וניגונים נוספים. האזינו ותחי נפשכם.

לחצו כאן


אוסף מאמרים נפלאים לחג החנוכה:

חנוכה כמשל

כמעשה החשמונאים, כך מעשינו. וכנצחון החשמונאים, כך נצחונינו. לעתים, לאחר שניצחנו בקרב אחד ויחיד, התגברנו על מידה רעה, על רצון רע, על תאווה, איננו מוצאים בעצמינו כי אם "פך אחד של שמן טהור": נקודה אחת טובה שיש בנו. כלום לא יותר. ומה אז? לשם כך עמלנו? ואיך נמשיך?
לחצו כאן


חנוכה – מדריך למשתמש

חנוכה, מלבד חג של שבח והודיה להשם יתברך על ניסיו ונפלאותיו שעשה לאבותינו בימים ההם, הוא גם מדריך למשתמש בזמן הזה, העומד נבוך מול מלתעותיו הפעורות של העולם המאיים לבלעו, מנסה להתדפק על דלתות התשובה והעבודה אך אינו יודע הדלת היכן היא, ומשוכנע, בכל לב, שגם אם ידפוק בכל כוחו איש לא יפתח לו. (חנוכה)
לחצו כאן


הפרטים הקטנים

בתוקף אפילת הגלות, מאיימת על הלב היהודי שאלת הקיום: 'האם זוכרים אותי בכלל'. בנקודה הזו מפציעים שמונת ימי החנוכה, רק הם מסוגלים להאיר את האור בתוקף הספק על סף הייאוש. שעה שנשמה יהודית מעולפת מגלות טוענת "נשכחתי כמת מלב", עונה לעומתה נר של חנוכה "כי לא בזה ולא שיקץ ענות עני". (חנוכה)
לחצו כאן


ורווח תשימו

הלימוד מפרשת וישלח ומחג החנוכה הוא: שבכל הצרות שאנו סובלים בגלות הארוכה הזו, נוכל להחיות את עצמנו על ידי שנזכור נפלאותיו עד הנה ונודה ונשבח אותו תמיד…
לחצו כאן


מראש השנה ועד חנוכה

בחנוכה, מגלים לנו חז"ל, מתגלה האור הגנוז. נרות חנוכה הקטנים והתמימים נושאים בקרבם אור אלוקי נשגב ונפלא – האור הגנוז. אור המקנה לנו את היכולת לראות את טובו של הבורא גם במקומות החשוכים ביותר. מול עוצם טהרת האור הגנוז הקליפה לא יכולה לעמוד. על הקשר שבין חגי תשרי לחג החנוכה.
לחצו כאן


דמי חנוכה רוחניים

הדלקת הנרות בשבת ובחג אין בה מן החידוש, שהרי הם ימים מיוחדים ומוקדשים לפרסום האמונה בה' שברא את העולם ועשה את כל אותם ניסים שבגללם אנו חוגגים כל שנה, אבל בחנוכה אנחנו מדליקים את הנר ומאירים את אור האמונה גם בתוך ימי החולין, בתוך עולם המעשה, ואנו מביאים את אורה וקדושתה של השבת לתוך ימי החול.
לחצו כאן


מלחמה עתיקה, נצחון עכשווי…

פעם התנהלו המלחמות עם סוסים, חיילים וכלי נשק כבדים, היום הקרבות מתנהלים בתוך המוח. גם היום יש יוונים, אבל גם היום יש מכבים אמיצים…
לחצו כאן


היסטוריה: שמחת חנוכה אצל חסידי ברסלב בוורשה תרצ"ז

במסגרת הפינה ההיסטורית, אנו מביאים מדי פעם קטעי עיתונות ישנים המסקרים את חסידות ברסלב בשנים עברו. מאוקראינה, דרך פולין של בין המלחמות, ועד ארץ ישראל בתקופות השונות. והפעם, כתבה בעיתון הפולני (בשפת היידיש) "דער מאמענט", שנכתבה ביום ג טבת תרצ"ז (17.12.1936) על שמחת חנוכה אצל חסידי ברסלב.
לחצו כאן

גולשים צפו גם ב:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support