ראשי > מאמרים בתורת ברסלב > התעוררות להתבודדות

התעוררות להתבודדות

י״ז בטבת תשע״ז

"עיקר עצתי ודרכי שעל ידו יכולים לקבל את כל תיקוני, ושיוכל האדם לתקן את הכל, ולהגיע למה שצריך להגיע הוא רק "התבודדות", זאת אומרת, שיקבע האדם לעצמו מקום מיוחד שיוכל להשיח שם את ליבו לפני השם יתברך, ולבקש על כל הדברים שצריך ברוחניות ובגשמיות, ולהתוודות על כל הדברים שפגם בשוגג ובמזיד, באונס וברצון, ולהודות להשי"ת על כל הטובות הרוחניים והגשמיים"

התעוררות להתבודדות בין רבינו לתלמידו

אליך (פלוני בן פלוני) מקורבי ותלמידי היקר, קורא אני ומבקש ממך, עצור נא לרגעים ספורים והקשב היטב לדברי – מדבר אני לטובתך הנצחית.

דע לך שהרבה עבודה היה לי לפני שקרבתיך, מעט תוכל להבין ולהרגיש כמה ניסים נעשו למענך שתתקרב, ובכן, אחד מהתנאים שבזאת מקרב אני את מקורבי הוא שלא יתנו לאחרים שירמו אותם ולא ירמו הם את עצמם.

כבר שמעת זה רבות וגם הבנת שעיקר עצתי ודרכי שעל ידו יכולים לקבל את כל תיקוני, ושיוכל האדם לתקן את הכל, ולהגיע למה שצריך להגיע הוא רק "התבודדות", זאת אומרת, שיקבע האדם לעצמו מקום מיוחד שיוכל להשיח שם את ליבו לפני השם יתברך, ולבקש על כל הדברים שצריך ברוחניות ובגשמיות, ולהתוודות על כל הדברים שפגם בשוגג ובמזיד, באונס וברצון, ולהודות להשי"ת על כל הטובות הרוחניים והגשמיים.

זאת פעלתי אצל הקדוש-ברוך-הוא, שהאדם הזה שיקיים זאת בפשיטות גמור לעמוד כל יום שעה לפני השם יתברך בתפילה, אף כשאין לו בעת הזאת שום התעוררות, אף אם לא יוכל לדבר שום דבר, ורק זאת שיכריח את עצמו לכסוף לדבר לפניו יתברך – יזכה לכל טוב, ולא יהיה עליו שום דין למעלה. כי בזאת יתוקן הכל, נפשו רוחו ונשמתו וכל העולמות התלוים בו, מזמן אדם הראשון עד ביאת הגואל, ודבר זה הוא אמת ויציב ונכון וקיים, וערב אני על כך.

גם זאת מודיע אני לך, שבתיקון קל זה שיכולים בשעה זו לזכות לכל טוב לא ישקוט הבעל דבר ויניח עצמו לסתור זאת בכל האופנים שבידו, בחוסר אמונה בדבר נשגב זה, בחוסר זמן, להסיתך לעסוק בדברים אחרים בשעה זו, העיקר לעקור ממך נוהג זה.

ובכן אחי כלבבי, רחם על עצמך, פתח את עיניך, הבן כמה אומלל רוצה היצר לעשות אותך, עד שתשאר חלילה ערום ויחף, ושלא תוכל לקבל את תיקוני הגדולים המגיעים עד אין סוף על ידי שעה קטנה אחת ביום.

יודע אני שמוכן אתה להקריב הרבה למען השם יתברך אולם בעיקר העיקרים שכל כך קל לקיימו ונותן אתה עצמך שירמוך?

ובכן, השלך את כל ענייני הממון, כל עיסוקיך, כל מחשבותיך, ורוץ והצל עצמך.

ואז תודה לה' שיעצך עצה טובה אמן.

ברשות רבך נחל נובע מקור חכמה

גולשים צפו גם ב:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support