ראשי > מאמרים בתורת ברסלב > הפגישה – מבוא

הפגישה – מבוא

כ״ט בתמוז תשע״ט

בסדרת מאמרים זו ננסה ללמוד יחד, כיצד גם היום, בעידן המודרני, כשהכל ‫עובד באופן אוטומאטי, אנשים כערכינו, יוצרים קשר אמיתי ונצחי עם ‫בורא העולם. איך נחיה חיים של אמונה באמת? כיצד נחוש בכל שעות ‫היממה את קרבת השם? כיצד נכניס את השכינה לביתינו? (הפגישה)

פתח דבר

כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם בחיים, במשפט הקסום שהוא ‫פוטר בדרך כלל הרבה תמיהות.

‫"יש לי קשרים…"

איך הצלחת להכניס את הבן שלך לישיבה הגדולה הזאת? איך הצלחת לאתר כל כך מהר את העסקן הדגול הזה? איך נתנו לך בגמ"ח ‫הזה הלוואה כה גדולה בתשלומים כ"כ נוחים? איך פתחו לך את הדלת ‫הצדדית בכניסה לאדמו"ר? איך הסכימו לך להכנס עם הרכב בל"ג בעומר ‫עד פתח הציון? איך הצלחת תוך שנתיים לקבל משרה כל כך מתקדמת ‫בעבודה?

‫יש לי שם קשרים!…

‫השכן שלי, דוד של אבא שלי, החבר שלי, סבא שלי, מישהו קשור שם לחלונות הגבוהים. וברגע שיש קשרים אז כבר הכל מובן. נפתחים כל ‫השערים.

מדוע נוהרים כולם להתפלל על קברות הצדיקים? מה פשר העומס ‫הקבוע על פתחם של צדיקי הדור?

‫כי יש להם קשרים בעולמות העליונים. וכי יש משהו יותר גדול‫מאשר קשרים בבית דין של מעלה. הלא הכל יוצא משם. החיים, ‫הבריאות, הפרנסה, השידוכים, השלום בית, הנחת מהילדים, ההתעלות ‫הרוחנית, ההבנה בלימוד, ההצלחה בחיים. אם יש לך שם קשרים – קנית ‫את עולמך.

באמת משפט קסם, יש לי קשרים.

עמוק עמוק בלב, כולנו מייחלים ליצירת קשרים טובים. בראש ‫ובראשונה עם הבורא עולם, מי שהכל בידו. וכשמרגישים שזה קצת מסובך אנחנו מנסים להסתופף בצילם של גדולי ישראל, שנהיה קשורים ‫לכל הפחות לאלה שיש להם קשרים בשמים. וכשגם זה לא כל כך הולך, ‫אנו מוצאים בשולי החברה, להבדיל, גם כאלה שהחליטו לנסות את מזלם ‫ליצור קשר עם אלילי ההון למיניהם, אישי ציבור ואנשי שררה, שמא ‫דרכם יגיעו אל הישועות הנצרכות להם.

‫קוראים יקרים וחביבים!

‫בשביל ליצור ולבנות קשר הדוק עם השם יתברך לא צריך לפרוח ‫באויר. רבים מאיתנו בודאי זוכרים את הסבא ואת הסבתא, באלו אמונה ‫הם חיו, כמה הם דיברו על השם יתברך, כמה חשו את קירבתו, כמה ‫פעמים ביום חשבו עליו, דיברו עמו, נשמו אמונה.

‫ננסה בסדרת מאמרים זו, ללמוד יחד, כיצד גם היום, בעידן המודרני, כשהכל ‫עובד באופן אוטומאטי, אנשים כערכינו, יוצרים קשר אמיתי ונצחי עם ‫בורא העולם. איך נחיה חיים של אמונה באמת? כיצד נחוש בכל שעות ‫היממה את קרבת השם? כיצד נכניס את השכינה לביתינו?

‫קריאה פוריה!

לפרק הבא: [היכן המטמון]

גולשים צפו גם ב:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support