ראשי > מאמרים בתורת ברסלב > הלימוד היומי כ"ה אלול תשס"ט

הלימוד היומי כ"ה אלול תשס"ט

כ״ה באלול תשס״ט

כדי לעזור לכם להשתמש באוצרות שהוריש לנו רבינו נחמן מברסלב, סידרנו עבורכם לימוד יומי מקוצר, המורכב ממדה יומית עצה יומית ותפילה יומית בנושאים משתנים מידי יום, אנו מאמינים כי בהתמדה בלימוד יומי זה, תגלו כיצד להשתמש באוצרות שלכם, ותופתעו לגלות גם כמה זה פשוט לעבוד את השם בתמימות ובפשיטות בדרך שהנחיל לנו רבינו.

הלימוד היומי – גדולת הבורא

יום שני – כה אלול תשס"ט (14 ספטמבר 2009)


רעיון הלימוד היומי מבוסס על מה שמובא בסיפורי מעשיות (מעשה יג):
בְּתוֹךְ כָּךְ
בָּא נֶשֶׁר גָּדוֹל וְדָפַק עַל הַמִּגְדָּל, וְאָמַר לָהֶם: חִדְלוּ עוֹד מִלִּהְיוֹת עֲנִיִּים! שׁוּבוּ אֶל הָאוֹצָרוֹת שֶׁלָּכֶם, וְהֶיוּ מִשְׁתַּמְּשִׁים בָּאוֹצָרוֹת שֶׁלָּכֶם…

כדי לעזור לכם להשתמש באוצרות שהוריש לנו רבינו נחמן מברסלב, סידרנו עבורכם לימוד יומי מקוצר, המורכב ממדה יומית עצה יומית ותפילה יומית בנושאים משתנים מידי יום.
אנו מאמינים כי בהתמדה בלימוד יומי זה, תגלו כיצד להשתמש באוצרות שלכם, ותופתעו לגלות גם כמה זה פשוט לעבוד את השם בתמימות ובפשיטות בדרך שהנחיל לנו רבינו.


מדה יומית

צריך אדם להזהר, בשעה שמזכיר את השם, שיהיה בקדושה ובטהרה, היינו שיקדש רוח פיו כל כך שיהא בבחינת רוח נבואה, ואז הרוח הזה הולך ומפיל אותם, הבוטחים בשוא ובהבל, וזהו: ב'שם י'הוה א'לקינו נ'זכיר – המה כרעו ונפלו:

[ספר המידות – ערך תפילה אות יד]

עצה יומית

על ידי הדביקות של אדם באין סוף ברצוא ושוב כדי שלא יתבטל לגמרי, אזי אחר כך כשהוא בבחינת ושוב, ששב לדעתו וישותו, אזי נשאר בו רשימו מאור הנפלא של הדביקות הזאת, ואזי הרשימו מראה לדעת אחדות האין סוף וטובו, שידע שכולו טוב וכולו אחד, שזאת הבחינה היא מעין עולם הבא. וכל זה זוכין על ידי וידוי דברים לפני התלמיד חכם האמתי:

כל מה שמתקרב יותר לשם יתברך צריך לידע, שהוא רחוק מאד ממנו יתברך. כי אם יחשוב וידמה בדעתו שכבר נתקרב לשם יתברך ויודע בידיעת השם יתברך, זה סימן שאינו יודע כלל. כי אם היה יודע קצת מהשם יתברך, היה יודע שהוא רחוק מאד ממנו יתברך ואינו יודע כלל. וזה דבר שאי אפשר לפה לדבר ולהסביר זאת, כי גדולת הבורא יתברך אין שעור:

[ליקוטי עצות – ערך השגות אות ב י]

תפילה יומית

ריבונו של עולם, זכנו ברחמיך הרבים להתקרב לצדיקים אמתיים שומרי הברית בתכלית השלמות, רחם עלינו והודיענו מהם, ואל תסתיר אותם מלפנינו. זכנו לידע מהם ולהתקרב אליהם באמת, ולקבל מהם קדושה וטהרה באמת, באופן שנזכה מעתה לשוב בתשובה שלמה לפניך, לסור מרע ולעשות הטוב בעיניך תמיד:

ותזכנו בכוחם וזכותם שנזכה להכיר אותך ולהתקרב אליך באמת. ונזכה לדעת ולהכיר אותך גם בעולם הזה. וכל מה שנתקרב אליך יותר, נזכה לידע בכל פעם גודל ריחוקינו ממך. ויתנוצץ לנו בכל פעם נפלאות גדולתך, אשר אי אפשר להשיג ולדעת ממך כלל, כמו שאמר אליהו לית מאן דידע בך כלל (אין מי שיודע בך כלל), ותתן לנו שיעור בלבנו, שנזכה להתקרב אליך, ולהשיג מרחוק ידיעת אלהותך, אשר אי אפשר לדבר מזה, כי אם כל חד כפום מה דמשער בלביה (כל אחד כשיעור השגת לבו), כמו שכתוב: "נודע בשערים בעלה", כל חד לפום מה דמשער בלביה:

[ליקוטי תפילות – מתוך תפילה סג]

 

* * *

הלימוד היומי מונפק בחוברות מהודרות, על ידי ארגון האוצרות שלכם

ניתן לרכוש מנוי ולקבל מידי חודש חוברת לימוד חודשי

להזמנת מנוי חודשי לחוברות האוצרות שלכם:

טל' 05-03-77-88-40

דוא"ל:aotzarot@gmail.com

גולשים צפו גם ב:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support