ראשי > מאמרים בתורת ברסלב > "האיגוד הפועל" מעדכן: מצב הדברים בענין הקיבוץ (ט"ז אב)

"האיגוד הפועל" מעדכן: מצב הדברים בענין הקיבוץ (ט"ז אב)

כ״ו באב תש״פ

"האיגוד הפועל" למען קיום הקיבוץ באומן יצא היום, ט"ז אב תש"פ, בהודעה מעודכנת על מצב הדברים בענין הקיבוץ, באוקראינה ובארץ ישראל.

מזה כחודשיים החל 'האיגוד הפועל לקיום הקיבוץ' בהוראת הרבנים זקני אנ"ש שליט"א, בפעילות נמרצת למען קיום הקיבוץ הקדוש על ציון רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן, והיות וימי ראש השנה קרבים ובאים, יצאו היום (ט"ז באב תש"פ) עסקני 'האיגוד הפועל' עם הודעה – הנכונה להיום – לכלל אנשי שלומינו:

בס"ד, ט"ז מנחם אב תש"פ

עדכון על מצב הדברים בענין הקיבוץ הק' תשפ"א

מזה כחדשיים שהאיגוד הפועל למען קיום הקיבוץ הקדוש החל בפעילותו בהוראת רבני אנ"ש, והיות וראש השנה קרב ובא, הננו כעת לעדכן את הציבור על מצב העניינים נכון להיום, יום ט"ז באב תש"פ.

הננו להבהיר, כי "האיגוד הפועל" ימשיך וישתדל לפעול בכל דרך אפשרית, עד כמה שאפשר, מול הרשויות באוקראינה ומול הרשויות בארץ, על מנת להבטיח את קיום הקיבוץ הק' בצורה הבטוחה ביותר, אולם עיקר ההצלחה תלויה בתפילת רבים – תפילתו של כל אחד ואחד למען הקיבוץ הק'.

א. מצד האוקראינים הסיכומים נותרו על כנם שבע"ה הקיבוץ יתקיים גם השנה, בכפוף למתווה הכולל הגבלות, כפי שפרסמנו בהודעה הקודמת מיום ב' אב.

ב. לטסים מארה"ק: ישנו חשש כבד שהרשויות בארץ ינסו ואף יצליחו – חלילה – בכל מיני דרכים להקשות, או למנוע, מלהגיע השנה לאומן, באופן המוני.

ג. אם אכן הרשויות בישראל יחליטו להערים קשיים, קשה להעריך ממתי יחולו הקשיים, אי לכך מן הראוי שכל אחד ישקול ויתייעץ ע"כ עם רבו, מתי עדיף לו לטוס לאומן.

ד. לרבים השואלים אילו טיסות עדיפות, סדירות או צ'רטרים: השתדלנו לברר את כל צדדי השאלה יחד עם סוכני הנסיעות, וכל אחד יפנה לסוכן הנסיעות שלו באופן אישי ויקבל יעוץ בעניין.

ה. הכנסת אורחים המרכזית "אזמין" (שיינר) תפעל בכפוף למתוה שסוכם מול משרד הבריאות האוקראיני. הודעה מסודרת תצא בימים הקרובים בע"ה.

ו. שוב אנו מזכירים כי עיקר קיום הקיבוץ תלוי בתפילת רבים, ואנו שבים ומזכירים את בקשת זקני אנ"ש שליט"א לומר בכל יום תהלים פרק פ"ד, תפילה ע"ו מליקו"ת ותפילת ר"י ברייטער הי"ד

גולשים צפו גם ב:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support