ראשי > אומן – מידע לנוסע > מדריך לנוסע לראש השנה לאומן

מדריך לנוסע לראש השנה לאומן

כ״ז באב תשע״ט

מדריך נסיעה לנוסעים לאומן לימי ראש השנה, באמצעות משרדי הנסיעות היעודיים או בצורה עצמאית. זהו אינו מדריך מלא, אלא רק השלמות – השייכות רק לנסיעות ראש השנה – למדריך המלא שפורסם באתר.

מערכת שער ברסלב

 

נסיעה לאומן לראש השנה: מהטיסה בואך אומן…

שלא כמו שפורט במדריך המלא לגבי טיסות מארץ ישראל לאוקראינה, הרי שכשמדובר בנסיעה לאומן לראש השנה, אז יוצאים מארץ ישראל לאומן כחמש-עשרה אלף איש, מצב הטיסות שונה. הטיסות הסדירות נחטפות בדרך כלל זמן רב מראש, מחירן גבוה מאוד ומספרן מועט יחסית. עיקר הטיסות מתבצעות באמצעות טיסות שכר (צ'ארטרים) שמארגנים משרדי הנסיעות היעודיים.

מחירי הטיסות משתנים משנה לשנה, בהתאם לעליית מחירי הכרטיסים. מחיר זה כולל: כרטיס בטיסת צ'רטר (או, לפי בקשה, בטיסה סדירה) הלוך ושוב; ונסיעות פנים. לכך יש להוסיף את עלות הלינה (יפורט בהמשך) והאוכל (יפורט בהמשך).

בשל מספר הנוסעים, מעמידים משרדי הנסיעות היעודיים צוותי סיוע והכוונה בשדות התעופה, המסייעים לעבור את ביקורת הגבולות, מסייעים במקרה של בעיה (נדיר, אבל קורה במצב כזה) ומכוונים את האנשים לעבר האוטובוסים, או הטנדרים, המסיעים לאומן.

האוטובוסים יעצרו בתחתית רחוב בילינסקי העולה לציון; הטנדרים יעצרו אף הם שם, או ברחוב פושקינא (ליד מלון חושן)

בירידה מהאוטובוסים, ממתינים עשרות נערים מקומיים עם עגלות, ומבקשים לסייע – תמורת תשלום, כמובן – בסחיבת המזוודות. המחיר לסבל שכזה אמור היה להיות דולר אחד, במציאות מדובר בממוצע של 5 עד 10 דולר.

⇐חשוב: התמקח על המחיר, בשבילך ובשביל אלה שאחריך! אם תשלם מחיר מופקע,  יבקשו גם נערים אחרים מחיר כזה, ונוסעים אחרים יסבלו מכך!

⇐ חשוב עוד יותר: פקח עין על מזוודותיך, אל תשאירם, אפילו לא לרגע אחד, ללא השגחה  צמודה.

 

התארגנות ללינה בראש השנה באומן

ההתארגנות ללינה מתחילה עוד בארץ. אם ב"קרית הלינה" המפוארת הנמצאת ליד תחנת האוטובוסים מול רחוב בילינסקי (מידע על מכירות כרטיסי הלינה מתפרסם כאן באתר ובריכוזי ברסלב מדי שנה לפני ראש השנה. המחירים נעים סביב 170 דולר למיטה לימי השהיה. עקב הביקוש הגדול, מומלץ מאוד לרכוש מוקדם ככל האפשר) ואם במלוניות שבאומן (פרטים ניתן לראות במדור "שירותים" באתר. בדרך כלל יש לרכוש מראש, עוד מהארץ)

אם לא הסתדרת מראש עם לינה, הרי שלאחר שתעלה לכיכר פושקינא, תתקל ב"שוק הדירות". עשרות מקומיים המנסים להשכיר דירותיהם לחסידים. הטוב ביותר הוא להתארגן בקבוצה, ולשכור יחד דירה. כדאי וחשוב לסכם דברים מפורשים (כמו: מחיר, זמן שהיה) מראש, על מנת לא להסתבך מאוחר יותר.

 על פי תקנות משפיעי אנ"ש, יש לקבוע בפירוש כי במשך כל שהותך בדירה, לא תיכנס אליה בעלת הדירה.

המחיר לדירה נקבע בהתאם למרחק ממנה לציון.

מצב הדירות אינו תמיד שפיר, ובעלי הדירות מכניסים מיטות רבות בכל חדר, כך שהתוצאה אינה תמיד נוחות מירבית…

⇐ גם בדירה, חשוב: אל תניח כסף או מסמכים במקומות גלוים. הסתר אותם במקום שמור.

במקרה של גניבת או איבוד דרכון או כרטיס טיסה, פנה מיד לנציגות משטרת ישראל בביתן המשטרה בכיכר פושקינא, הגש תלונה ובקש אישור על הגשת התלונה, פנה מיד לנציגי משרד הנסיעות שלך להכוונה.

 

אכילה ושתיה בנסיעה לאומן לראש השנה

לאחר שהתארגנת בדירה ולאחר ששבת מתפילה בציון, מן הסתם תרצה להתרענן מעט בשתיה ואכילה:

קשה להחמיץ את אחד מהכנסות האורחים הפעילים באומן בתקופת ראש השנה באזור הציון. מול הציון ממש עומדת 'הכנסת אורחים אנשין' של הרבנים אלעזר ואברהם-נתן אנשין (עומדת בין מבנה המקווה, השירותים וחדר הקפה לבין משרדי "שיח מחמדי ארץ"). שם אפשר לקבל, בכל שעות היממה, כמעט, שתיה חמה וקרה וכיבוד קל.

מול הציון, וליד הכנסת האורחים שהוזכרה, עומד מבנה הקפה והתה, השירותים והמקווה, הפעיל כל השנה, גם שם ניתן לקבל במשך כל שעות היממה, שתיה חמה וקרה, מים (ראוים לשתיה).

הכנסת האורחים הגדולה ביותר, הינה הכנסת אורחים המרכזית באומן, שמציעה את סעודות החג (והשבת, במקרה שהחג צמוד לשבת) במחיר מוזל (כ-100 דולר לאדם). כרטיסים נמכרים בנקודות המכירה בארץ (פרטים מתפרסמים מדי שנה לפני ראש השנה כאן באתר או בריכוזי ברסלב. בדרך כלל ניתן לרכוש כרטיס גם באתר האינטרנט של הכנסת האורחים – כאן.

 

שירותים

מול הציון ישנם חדרי שירותים מרווחים בשני מקומות: ליד המקוה, ומתחת לחדר הקפה והתה.

 הערה: באמצע השנה, מיועדים חדרי השירותים שתחת חדר הקפה והתה לנשים בלבד, בעוד השירותים שבמורד הרחוב (במרחק כ-10 מטר, ליד המקוה) מיועדים לגברים בלבד.

בשנים האחרונות, מפזר "מרכז ברסלב" מבני שירותים ניידים בכל רחבי אזור הציון. המרכז אף בנה שירותים מאחורי הציון, המיועדים לנשים במשך כל השנה, וכנראה בראש השנה יהיו פתוחים לגברים.

חדרי שירותים נוספים ישנם כמובן בקלויז, ברחבת הכניסה.

 

מרפאה

בחצר ה"קלויז" פועלת מרפאה ברשות רופאים ישראלים מוסמכים.

 

שונות

א. בעת ההרשמה לנסיעה לאומן לראש השנה, ברר לגבי ביטוח רפואי. עלותו נמוכה מאוד וכדאי לרכשו על כל מקרה שלא יבוא ח"ו.

ב. בימי ראש השנה, הופך אזור רחוב פושקינא לשוק בזעיר אנפין. אפשר לרכוש שם ספרי ברסלב, טלית-קטן, כיפות, קלטות, אוכל מבושל ועוד ועוד.

ג. בנסיעה לאומן לראש השנה, זמני היציאה מאומן לנוסעי כל החברות, לטיסות חזור, מפורטים על לוחות המודעות, סמוך לציון ובכניסה לקלויז. עקוב אחרי הזמנים על מנת שלא תפסיד את טיסתך.

ד. לרוב (אם לא לכל) משרדי הנסיעות היעודיים נציגים גם באומן. בעת קבלת כרטיס הטיסה שאל היכן נציגות המשרד באומן. אם נתקלת בבעיה הקשורה לטיסה, יהיה לך לאן לפנות. חשוב לדעת: את נציגי המשרדים ניתן לשאול רק במה שקשור לטיסות.

משרדי חברת דרך צדיקים ומשרדי חברת נתיבים טורס שוכנים סמוך לתחנת האוטובוסים המרכזית, בירידה מרחוב פושקינא. משרדי חברת רביבוס שוכנים בחצר מלון שערי ציון. לגבי משרדי נסיעות אחרים – אנא, בדקו זאת בשלטי "זמני יציאת הנסיעות" שלהם הצתפרסמים באומן

מספרי טלפון של סוכני הנסיעות לאומן תוכלו לראות בדף "סוכני נסיעות לאומן, מסעדות באומן, מלונות באומן"

ה. חשוב מאוד: אין להחליף כרטיסי טיסה לטיסות סדירות או טיסות צ'רטר ללא אישור נציגי משרד הנסיעות.

 

חשוב: הינך מייצג את העם היהודי, שמור על כבוד שמים וכבוד הבריות, וזכור: גזל הגוי אסור בתכלית האיסור!

 

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support