ימי מוהרנ"ת

ראשי > ספרי ברסלב > ימי מוהרנ"ת

ימי מוהרנ"ת

ימי מוהרנ"ת

כ״ג באדר א׳ תשע״ט

תולדות חייו של רבי נתן מברסלב (שקרא לספר 'ימי נתן'. תלמידיו שהדפיסו את הספר לאחר פטירתו קראו לספר ימי מוהרנ"ת – מורינו הרב רבי נתן) חלק א הודפס בלמברג (לבוב) תרל"ו, חלק ב, הכולל נסיעתו לארץ ישראל הודפס בירושלים תרס"ד האוטוביוגרפיה של רבי נתן מברסלב היא מורכבת משני חלקים: החלק הראשון עוסק בחייו, מאז לידתו בשנת תק"מ […]

תולדות חייו של רבי נתן מברסלב

(שקרא לספר 'ימי נתן'. תלמידיו שהדפיסו את הספר לאחר פטירתו קראו לספר ימי מוהרנ"ת – מורינו הרב רבי נתן)

חלק א הודפס בלמברג (לבוב) תרל"ו, חלק ב, הכולל נסיעתו לארץ ישראל הודפס בירושלים תרס"ד

האוטוביוגרפיה של רבי נתן מברסלב היא מורכבת משני חלקים: החלק הראשון עוסק בחייו, מאז לידתו בשנת תק"מ ועד תקצ"ה; החלק השני מתעד את עלייתו לרגל לארץ הקודש בשנת תקפ"ב.

מעניין לציין, כי ר' נתן מדווח על עשרים ושתים השנים הראשונות בחייו (לדתו, חינוכו, נישואיו וכו') בקיצור מדהים בעמוד הראשון של ספרו, כאילו הוא אומר שחייו האמיתיים החלו רק אחרי שנפגש ברבי נחמן. מסעותיו, המכשולים שהועמדו בדרכו ותחושותיו הפנימיות ביותר נחשפים כולם בחיבור החשוב והיחודי הזה.

מוהרנ"ת הסביר כי לתולדות רבינו קרא "חיי מוהר"ן" ולספר תולדותיו קרא "ימי", משום שרבינו הקדוש חי חיים שלמים, שכולם היו עולה תמימה לבורא עולם, ואילו הוא – כך אמר – "חטף" יום פה ויום שם, שעל כן קרא לספרו "ימי" על שם הימים שחטף. החלק הראשון נדפס לראשונה בלמברג בשנת תרל"ו; חלק שני, הכולל גם את סיפור נסיעתו לארץ ישראל, נדפס בירושלים בשנת תרס"ד.

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support