ראשי > מאמרים בתורת ברסלב > עדכון מטעם האיגוד הפועל: מה קורה עם ראש השנה?

עדכון מטעם האיגוד הפועל: מה קורה עם ראש השנה?

כ״ג בתמוז תש״פ

ה"איגוד הפועל" למען קיום הקיבוץ באומן בימי ראש השנה תשפ"א, הוציא היום (יום רביעי, כ"ג תמוז) עדכון על מצב ההיערכות לקיבוץ בארץ ובאוקראינה:

ה"איגוד הפועל" למען קיום הקיבוץ באומן בימי ראש השנה תשפ"א, הוציא היום (יום רביעי, כ"ג תמוז) עדכון על מצב ההיערכות לקיבוץ בארץ ובאוקראינה:

בס"ד

כ"ג תמוז תש"פ

ברור לכל שבע"ה גם השנה יתקיים הקיבוץ הק' בציון רביה"ק, תמידים כסדרן, ע"פ ציווי רביה"ק שאמר "כל הענין שלי הוא ראש השנה", וגם כאשר הקיבוץ היה תלוי במסירות נפש, אנ"ש מסרו נפשם ונסעו, אך ברור גם כי בשל המגיפה המשתוללת, הקיבוץ השנה יראה שונה לחלוטין משנים עברו.

מאחר והתבקשנו על ידי זקני אנ"ש שליט"א לפעול למען קיום הקיבוץ הקדוש בראש השנה הבעל"ט בציון רביה"ק בעקבות המגיפה המשתוללת, הננו לשתף את ציבור אנ"ש, עד כמה שאפשר, במצב העניינים נכון להיום.

המתווים לקיום הקיבוץ מתגבשים בימים אלה, ואנו תקווה כי הם יפורסמו בימים הקרובים. מטבע הדברים, והיות והעולם כולו פועל תוך כדי תנועה, עלולים גם כאן להיות שינוים של הרגע האחרון.

על מנת להבטיח את קיום הקיבוץ, האיגוד פועל סביב השעון בכל דרך אפשרית, אולם בדעתינו לעשות כל מאמץ בענין עד שלהי חודש אב, ולא נעכב את הציבור עד הרגע האחרון.

תמונת המצב נכון להיום:

א. הרשויות באוקראינה מגבשים מתווה ולדבריהם הוא יהיה מוכן בשבוע הבא. (המתוה המדובר נעשה בתיאום בין כל הגורמים הרלוונטיים בממשלת אוקראינה, כולל ממשל המחוז וראש העיר אומן.)

ב. חלק ברור מהמתווה: חבישת מסכה תהיה חובה בכל שטח ציבורי, חובת הרחקות חברתיות במרחב הציבורי, הקמת מרפאת קורונה יעודית (ע"י מרפאת אומן), מקום בידוד למי שיקבל תשובה חיובית לבדיקות קורונה באוקראינה, ופרטים נוספים שיוודעו עם המתווה הסופי.

ג. לכאורה, האוקראינים יחייבו כל נוסע ב"חבילת קורונה" (שתכלול ביטוח רפואי אוקראיני, בדיקת קורונה ומס תייר) ועלותה ומקום רכישתה עדיין לא ידועים.

ד. למרות זאת, מאחר והכיסוי של הביטוח הרפואי האוקראיני נמוך מאוד, חובה על כל אחד לרכוש גם ביטוח בריאות ישראלי (אנו נשתדל בהמשך לפרסם איזו חברות ביטוח מומלצות).

ה. גם הרשויות בארץ ממתינים למתווה האוקראיני, שלפיו הם יקבלו את החלטתם בענין.

ו. ברור לכל כי השבים לארץ מהקיבוץ יחויבו בבידוד של 14 יום (התנאים לבידוד ביתי הינם: חדר נפרד, הכולל חדר שירותים פרטי). לתשומת לב: ימים אלו כוללים את יום הכיפורים ויו"ט ראשון של סוכות.

ז. מטבע הדברים, במצב כזה של אי וודאות, מתפרסמים כל מיני הודעות ומתווים מטעם כל מיני גורמים שאין קשר בינם לבין המציאות. הגוף היחיד הפועל מול הרשויות הרלוונטיות הוא האיגוד.

ח. בקשר ל"מסמך משרד החוץ" האוקראיני שפורסם השבוע הננו להבהיר, כי המסמך הינו טיוטה לא רשמית, אינו מייצג את דעת ממשלת אוקראינה ואין לו כל השפעה על המתווים שמגבשות הרשויות באוקראינה, כפי שהובהר לנו על ידי אנשי משרד החוץ האוקראיני בעצמם.

ט. הרשויות בארץ ובאוקראינה עוקבים, בין היתר, אחר ההתעניינות בין אנ"ש בנסיעה לאומן, על מנת לבדוק האם יש בכלל רצון אמיתי ומעשי מצד אנ"ש לנסוע ועל מנת להיערך לקיבוץ. חלק מההחלטות מתקבלות לפי זה. מה גם, שיתכן שמס' הנוסעים השנה יוגבל. על כן, מומלץ להירשם מוקדם ככל האפשר לנסיעה.

י. לרבים השואלים: למרות כל נסיונותינו, חברות התעופה אינן מוכנות להתחייב – בשל המצב – שטיסות סדירות תצאנה לפועל (למרות שהם מוכרים כרטיסים), ומתעקשות לשמור את האפשרות לבטל כל טיסה סדירה, אפילו ביום הטיסה (כפי שכבר קרה לא מעט). על כן, נכון להיום מומלץ להצטרף לטיסות הצ'רטר ולא לטיסות סדירות (המצב בטיסות קונקשן מורכב עוד יותר, משום שמדובר בשתי טיסות נפרדות שאפשר לבטל כל אחת מהן, והנוסע תלוי גם במדיניות הקורונה של המדינה דרכה הוא נוסע).

אנו שבים ומזכירים לאנ"ש כי למרות כל ההשתדלות, קיום הקיבוץ וריבוי הבתים תלוי בתפילתו של כל ברסלב'ר חסיד, כפי שהורו רבני אנ"ש. כאן המקום להודות לכל המסייעים והעוזרים, להרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א ולעסקנים החשובים מארה"ב, שפועלים ללא ליאות יומם ולילה למען קיום הקיבוץ הקדוש.

גולשים צפו גם ב:

real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support