הפגישה – מבוא

כ״ט בתמוז תשע״ט

בסדרת מאמרים זו ננסה ללמוד יחד, כיצד גם היום, בעידן המודרני, כשהכל ‫עובד באופן אוטומאטי, אנשים כערכינו, יוצרים קשר אמיתי ונצחי עם ‫בורא העולם. איך נחיה חיים של אמונה באמת? כיצד נחוש בכל שעות ‫היממה את קרבת השם? כיצד נכניס את השכינה לביתינו? (הפגישה)

פתח דבר

כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם בחיים, במשפט הקסום שהוא ‫פוטר בדרך כלל הרבה תמיהות.

‫"יש לי קשרים…"

איך הצלחת להכניס את הבן שלך לישיבה הגדולה הזאת? איך הצלחת לאתר כל כך מהר את העסקן הדגול הזה? איך נתנו לך בגמ"ח ‫הזה הלוואה כה גדולה בתשלומים כ"כ נוחים? איך פתחו לך את הדלת ‫הצדדית בכניסה לאדמו"ר? איך הסכימו לך להכנס עם הרכב בל"ג בעומר ‫עד פתח הציון? איך הצלחת תוך שנתיים לקבל משרה כל כך מתקדמת ‫בעבודה?

‫יש לי שם קשרים!…

‫השכן שלי, דוד של אבא שלי, החבר שלי, סבא שלי, מישהו קשור שם לחלונות הגבוהים. וברגע שיש קשרים אז כבר הכל מובן. נפתחים כל ‫השערים.

מדוע נוהרים כולם להתפלל על קברות הצדיקים? מה פשר העומס ‫הקבוע על פתחם של צדיקי הדור?

‫כי יש להם קשרים בעולמות העליונים. וכי יש משהו יותר גדול‫מאשר קשרים בבית דין של מעלה. הלא הכל יוצא משם. החיים, ‫הבריאות, הפרנסה, השידוכים, השלום בית, הנחת מהילדים, ההתעלות ‫הרוחנית, ההבנה בלימוד, ההצלחה בחיים. אם יש לך שם קשרים – קנית ‫את עולמך.

באמת משפט קסם, יש לי קשרים.

עמוק עמוק בלב, כולנו מייחלים ליצירת קשרים טובים. בראש ‫ובראשונה עם הבורא עולם, מי שהכל בידו. וכשמרגישים שזה קצת מסובך אנחנו מנסים להסתופף בצילם של גדולי ישראל, שנהיה קשורים ‫לכל הפחות לאלה שיש להם קשרים בשמים. וכשגם זה לא כל כך הולך, ‫אנו מוצאים בשולי החברה, להבדיל, גם כאלה שהחליטו לנסות את מזלם ‫ליצור קשר עם אלילי ההון למיניהם, אישי ציבור ואנשי שררה, שמא ‫דרכם יגיעו אל הישועות הנצרכות להם.

‫קוראים יקרים וחביבים!

‫בשביל ליצור ולבנות קשר הדוק עם השם יתברך לא צריך לפרוח ‫באויר. רבים מאיתנו בודאי זוכרים את הסבא ואת הסבתא, באלו אמונה ‫הם חיו, כמה הם דיברו על השם יתברך, כמה חשו את קירבתו, כמה ‫פעמים ביום חשבו עליו, דיברו עמו, נשמו אמונה.

‫ננסה בסדרת מאמרים זו, ללמוד יחד, כיצד גם היום, בעידן המודרני, כשהכל ‫עובד באופן אוטומאטי, אנשים כערכינו, יוצרים קשר אמיתי ונצחי עם ‫בורא העולם. איך נחיה חיים של אמונה באמת? כיצד נחוש בכל שעות ‫היממה את קרבת השם? כיצד נכניס את השכינה לביתינו?

‫קריאה פוריה!

לפרק הבא: [היכן המטמון]

Page Reader