תיקון הכללי

ראשי > ספרי ברסלב > תיקון הכללי

תיקון הכללי

תיקון הכללי

כ״ב באדר א׳ ה׳תשע״ט – 27/02/2019

התיקון הכללי כולל עשרה פרקי תהלים: טז, לב, מא, מב, נט, עז, צ, קה, קלז וקנ עשרה פרקי תהלים אלו גילה ר' נחמן כ"תיקון הכללי" לתיקון פגמי הברית. ר' נחמן הזכיר לראשונה את נושא "התיקון הכללי" בשנת תקס"ה, אולם את עשרת מזמורי התהלים המדויקים המהווים את התיקון הזה הוא גילה מאוחר יותר, רק בשנים תקס"ט […]

התיקון הכללי כולל עשרה פרקי תהלים: טז, לב, מא, מב, נט, עז, צ, קה, קלז וקנ

עשרה פרקי תהלים אלו גילה ר' נחמן כ"תיקון הכללי" לתיקון פגמי הברית. ר' נחמן הזכיר לראשונה את נושא "התיקון הכללי" בשנת תקס"ה, אולם את עשרת מזמורי התהלים המדויקים המהווים את התיקון הזה הוא גילה מאוחר יותר, רק בשנים תקס"ט – תק"ע.

לראשונה הודפס התיקון הכללי כספר נפרד בשנת תק"פ – תקפ"א. הוא הודפס בביתו של רבי נתן ביזמת בנו, רבי שכנא. עשרת המזמורים לוו במבוא, מ"ליקוטי מוהר"ן" ר"ה, יחד עם תפילה שחוברה ע"י רבי נתן לומר אותה אחרי אמירת המזמורים עצמם.

מהדורות נוספות של התיקון הכללי הודפסו עם חומר נוסף מליקוטי מוהר"ן, ח"ב, צב ושיחות הר"ן קמא (הסיפור על גילוי התיקון הכללי), במקרים מסוימים נדפס עם פירושים ותרגומים של עשרת המזמורים, וכן תפילות נוספות.

לקריאת הספר באתר
real accessibility icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support